Никола Тесла је умро пре него што је завршио своје мистериозне изуме
Вео мистерије и даље обавија ово откриćе, деценијама након његове смрти људи још увек спекулишу о његовим изумима
Бежична енергија
Тесла је 1901. године од финансијера ЈП Моргана обезбедио 150.000 долара за изградњу торња у облику печурке, високог 185 стопа, на северној обали Лонг Ајленда, и способног да преноси поруке, телефонију и слике бродовима на мору и преко Атлантског океана, користећи сигнализацију са Земље.
Како је рад на конструкцији Ворденклиф торња започет, Тесла је желео да га прилагоди како би омогуćио бежичну испоруку електричне енергије, верујући, на основу својих експеримената, да би могао да обасја Њујорк, преносеćи милионе волти електричне енергије кроз ваздух.
Морган је, међутим, одбио да Тесли обезбеди било какво додатно финансирање за његову грандиозну шему.
(Неки сматрају да је Морган пресекао проток средстава након што је схватио да ćе Теслин план уништити друга улагања у енергетски сектор.)
Тесла је одустао од пројекта 1906. године пре него што је икада могао да почне да ради, а торањ Ворденклиф је демонтиран 1917. године.
Суперсонични авиони на електрични погон
Још од времена када је Тесла био дечак, био је фасциниран идејом о летењу. Комбинујуćи своје знање из електротехнике и машинства, почео је више да размишља о ваздухопловству након неуспеха Ворденклифа.
У чланку у магазину Реконструкција, за јул 1919. године, Тесла је говорио о свом раду на развоју суперсоничног авиона који би путовао осам миља изнад површине Земље и развио брзину која би путницима омогуćила путовање између Њујорка и Лондона за три сата.
Теслин концепт указивао је да авион треба да буде покретан електричном енергијом која се бежично преноси из електрана на земљи, чиме је елиминисана потреба да авиони носе гориво.
“Снабдевање струјом је готово неограничено, јер било који број електрана може да ради заједно, снабдевајуćи енергију авионима, баш као што се и возови, који саобраćају на пругама, снабдевају електричном енергијом преко шина или жица”, рекао је Тесла у чланку.
Зрак смрти
Теслин креативни ум наставио је да ствара нове визије чак и у позним годинама.
На свој 78. рођендан, рекао је за Неw Yорк Тимес да је осмислио најважнији изум, који би “уништио милионске армије“.
Војно оружје које би могло да уништи флоту од 10.000 непријатељских авиона, на удаљеност од 250 миља.
Иако га је штампа назвала „зраком смрти “, Тесла је веровао да је то „зрак мира“ који ће спасити животе понашајуćи се „као невидљиви кинески зид, свега милион пута непробојнији“.
Тесла је понудио своје оружје бројним владама, укључујуćи и Сједињене Државе, али једина земља која је показала интересовање био је Совјетски Савез, који је 1939. спровео делимични тест.